Scena młodych

Scena Młodych: warsztaty gotowania „Jemy Zdrowo”

Na trzy dni oddajemy Scenę Smaku najmłodszym i trochę starszym. Pomysł zrodził się z festiwalowych warsztatów, które z dziećmi prowadzi Szef Arkadiusz Krzesiak. To kucharz z wieloletnim doświadczeniem, zamiłowaniem i pasją, Doświadczenie zdobywał w najlepszych łódzkich i lubelskich restauracjach. Jest uczniem Jeana Bosa, pomysłodawcą i twórcą Projektu „Jemy Zdrowo”. Szef Arek najpierw poprowadzi warsztaty gotowania, które odbywają się w Restauracji Uwędzona Inaczej. Następnie pokaże się ze swoimi uczniami na Scenie Smaku. 

Scena Młodych: 9 pokazów kulinarnych uczniów szkół gastronomicznych na Scenie Smaku

Najzdolniejsi młodzi kucharze z Lublina, Pszczelej Woli i Włodawy zaprezentują swoje umiejętności na Scenie Smaku. Temat pokazów: Ogrody na talerzu, tak jak w przypadku konkursu Good Chef 2022. 

Jako pierwsi zaprezentują się w piątek 9 września 2022 uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie, gdzie istnieje kierunek „Technik żywienia i usług gastronomicznych”. 

W sobotę 10 września 2022 swoje umiejętności pokażą uczniowie z Technikum Lider w Lublinie. 

Na finał, w niedzielę, 11 września 2022 ogrody na talerzach wyczarują uczniowie z Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego w Pszczelej Woli.