Gwiazdy smakują Lubelskie

Pokaz mody, sobota 10 września, 18, Trybunał Koronny

Kolacja z gwiazdami, sobota 10 września, 20.30, restauracja Ansaldo

 

Katarzyna Chorzępa 

Polska aktorka filmowa młodego pokolenia. Znana z seriali „Na Wspólnej”, „Bokser”, „Studniówka” i wielu innych. Aktorka Teatru Kwadrat i Teatru Variete w Warszawie.

Piotr Cyrwus  

Polski aktor filmowy i teatralny, prezenter telewizyjny po PWST w Krakowie. Znany z wielu seriali, ale szerszej publiczności dał się poznać dzięki roli Ryszarda Lubicza w telenoweli „Klan”, emitowanej na antenie TVP1 W jego postać wcielał się w latach 1997-2012. W 2012 zaangażował się w kampanię na rzecz Fundacji Przytul Psa. W 2016 wziął natomiast udział w charytatywnych kampaniach reklamowych „Mafia dla psa” i „Więzienna micha”, które zachęcały do wsparcia fundacji zajmujących się dokarmianiem i opieką nad bezpańskimi psami i kotami.

Maja Barełkowska – Cyrwus

Jest absolwentką Wydziału Aktorskiego PWST w Krakowie i europeistyki na Uniwersytecie Jagielońskim. Pracę aktorki teatralnej zaczęła w 1989, w warszawskim Teatrze Polskim. W tym samym roku za rolę Maszy w spektaklu „Trzy siostry” otrzymała nagrodę za najlepszą rolę kobiecą przyznaną przez Międzynarodowe Forum Młodej Krytyki na Przeglądzie Szkół Teatralnych w Łodzi. Była aktorka teatry Stefana Jaracza w Łodzi oraz Teatru STU w Krakowie. Na ekranie zadebiutowała w 1988 u boku doświadczonej już aktorki Anny Polony w siódmej części „Dekalogu”, cyklu filmowego Krzysztofa Kieślowskiego. Wystąpiła także w kilku innych filmach oraz w popularnych serialach telewizyjnych.

Piotr Ligenza

Polski aktor filmowy i teatralny. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Związany był ze Starym Teatrem w Krakowie, Teatrem Rozmaitości w Warszawie oraz Teatrem Polskim w Bydgoszczy. Od 2006 roku aktor Teatru Powszechnego w Warszawie. Współpracuje z Teatrem na Woli oraz Teatrem Narodowym w Warszawie. Znany z wielu seriali w szczególności z roli Sebastiana w „Pierwszej miłości”.

Dorota Naruszewicz

Polska aktorka filmowa i teatralna. Ukończyła studia na PWST w Warszawie. W latach 1997-2011 grała Beatę Borecką w serialu „Klan”, w którym występowała od 1 do 2056 odcinka. Od 2019 gra wielką księżną litewską Juliannę Twerską w serialu „Korona Królów”

Andrzej Rybiński

Polski gitarzysta, kompozytor i piosenkarz. Ukończył Średnią Szkołę Muzyczną w Łodzi w klasie fortepianu. Na początku lat 70. współtworzył z Januszem Krukiem i Elżbietą Dmoch grupę „2 plus 1”. W czerwcu 1971 roku wraz z żoną Elizą Grochowiecką i Zbigniewem Hołdysem założył własny zespół „Andrzej i Eliza”. Po rozpadzie zespołu w lipcu 1981 roku Andrzej Rybiński rozpoczął karierę solową. Zdobywca wielu nagród w Polsce i za granicą.

Krystian Wieczorek

Polski aktor telewizyjny i teatralny, prezenter telewizyjny i producent. Absolwent Wydziału Aktorskiego we Wrocławiu PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie. W latach 2004-2007 aktor Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Od 2007 roku aktor Teatru Wybrzeże w Gdańsku. Od 2008 cieszy się sympatią widzów serialu M jak miłość jako mecenas Budzyński. W latach 2017-2021 wcielał się w rolę komisarza Piotra Górskiego w serialu „Komisarz Alex”.

Maria Wieczorek

Jest początkującą aktorką. W 2016 roku ukończyła aktorstwo w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Warszawie. Zadebiutowała w serialu TVP 1 „Ojciec Mateusz” w roli Jagi Nowak, przyjaciółka Matyldy. W lipcu 2016 roku wyszła za mąż za aktora Krystiana Wieczorka, z którym poznała się na planie serialu „M jak miłość”.

Gwiazdy smakują Lubelszczyznę. Moda ze smakiem

Europejski Festiwal Smaku w Lublinie to dziś jeden z najważniejszych, wielokulturowych festiwali w Polsce. Pokazuje różnorodne oblicza kultury, nie tylko twórcze gotowanie ale  teatr, wystawy sztuki, koncerty, warsztaty fotograficzne czy pokazy mody. Dla mnie jako organizatora eventów artystycznych, zaproszenie do współtworzenia tak prestiżowej imprezy, było ogromnym wyróżnieniem. Od kilku lat zapraszam Gwiazdy polskiego ekranu, które chcą wspierać moje przedsięwzięcie, biorąc udział w charytatywnym pokazie mody „Gwiazdy smakują Lubelszczyznę – Moda ze smakiem”, na rzecz Krajowego Towarzystwa Autyzmu oddział w Lublinie. Moda w potocznym rozumieniu oznacza potrzebę naśladowania innych, w szczególności ludzi znanych i podziwianych. Ta wewnętrzna potrzeba najdobitniej jest widoczna w wyglądzie, dlatego pokazy mody z udziałem Gwiazd polskiej sceny teatralnej i filmowej wpisały się już na stałe w kalendarz Europejskiego Festiwalu Smaku i od lat są przyjmowane z ogromnym zainteresowaniem. Pomagamy nie tylko ludziom dotkniętych autyzmem, ale promujemy polskie firmy i polskich projektantów, którzy każdego roku wskazują nowe trendy w modzie. Przygotowaliśmy niezwykłą zabawę dla wszystkich, którzy cenią modę jako sztukę i pragną przeżyć wyjątkowy wieczór w towarzystwie gwiazd polskiego show businessu.

 

 

Małgorzata Kotwica